فرمانده شجاع دوران جنگ تحمیلی استان کرمانشاه سردار شهید حاج عبدالرضا حاجی علیانی در مراسم بزرگداشت سالروز عملیات مرصاد در سال گذشته با اشاره به اینکه عملیات مرصاد مهمترین و سرنوشت سازترین عملیات 8 سال جنگ تحمیلی بود گفت: در این جنگ شقی ترین دشمنان ما آمده بودند تا عزت ما را به غارت ببرند.

 سردار شهید عبدالرضا حاجی علیانی در مورخه 4مرداد 1394 و در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد که با حضور جمعی از مسئولین استانی و فرماندهان لشکری و کشوری، نیروهای نظامی و انتظامی,ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی خانواده معظم شهدا و جانبازان، علما و روحانیون و مردم شهید پرور استان در محل مسجد حضرت علی اکبر (ع) شهرک فدک کرمانشاه برگزار شد به بیان مطالبی در خصوص این عملیات پرداخت.

 

وی گفت: بیشترین سهم را در دوران دفاع مقدس و بویژه  عملیات مرصاد متعلق به استان کرمانشاه بود بطوری که 7 تیپ از نیروهای نظامی استان منهای خود مردم در حماسه مرصاد شرکت داشتند و این در حالی است که حضور بیش از سه گردان از نیروهای نظامی یک استان در یک عملیات بی سابقه بوده است.

 

این فرمانده دوران جنگ تحمیلی این عملیات را مهمترین عملیات 8 سال جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: در طول این 8 سال عملیاتهای زیادی انجام شد اما هیچ کدام از آنها مثل عملیات مرصاد نبود زیرا این تهاجم آخرین تیر خلاص دشمنان ما بود.

 

حاجی علیانی اضافه کرد: منافقین که بلقوه ترین و شقی ترین دشمنان ما هستند، در این عملیات آمده بودند تا غیرت، آزادی و عزت ما را بگیرند و به نوعی می توان آن را سرنوشت سازترین عملیات نامید که با وحدت نیروهای مردمی و نظامی به ناکامی رسید.

 

وی وحدت بین مردم و نیروهای نظامی را تجلی گاه عزم ملی  عنوان کرد و گفت: هر کسی به اندازه توانی که داشت در این عرصه وارد شد و این بود که دشمن فهمید با زبان زور نمی تواند با این ملت صحبت کند و این مردم پای آرمانهای انقلاب و شهدای خود ایستاده است.

 

این یادگار دفاع مقدس در سخنانی ضمن ابراز نارضایتی از سازندگان فیلم های دفاع مقدس و نویسندگانی که آثاری را با این موضوع منتشر کرده اند، گفت: متأسفانه این اشخاص یا خیلی از مباحث را نگفته اند و یا حق مردم را پایمال کرده اند و از همه مهمتر اینکه، بی انصافی کرده اند آنان که شاهد بود اما نگفته اند.

 

وی خاطر نشان کرد: از نیروهای عشایر که مستقیم با منافقین در تقابل بودند تا نیروی هوایی و هوانیروز, ارتش, سپاه و مردم عادی همه درگیر شدید ترین حملات دشمنان بودند.

منبع : سردار شهید حاج عبدالرضا حاجی علیانی |سردار حاجی علیانی:عملیات مرصاد مهمترین عملیات 8 سال جنگ تحمیلی بود
برچسب ها : عملیات ,مرصاد ,نیروهای ,مردم ,استان ,نظامی ,عملیات مرصاد ,حاجی علیانی ,نیروهای نظامی ,دفاع مقدس ,آمده بودند ,عملیات مرصاد مهمترین ,سالروز عملیا